| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 10 | $20.65 | $206.5 |
| 25 | $19.16 | $479.0 |
| 50 | $18.82 | $941.0 |
| 100 | $18.48 | $1848.0 |
| 250 | $18.13 | $4532.5 |
| 500 | $17.79 | $8895.0 |
Features
Practical 12L cooler bag made from recycled ocean ripstop polyester with insulated PE foam lining
Durable ripstop weave adds strength for carrying food and drinks
External sleeves and zippered pocket for additional storage
Ideal for picnics, lunches or short trips
Recycled ocean plastic woven label
Materials
| Outer Shell | Recycled Ocean Plastic Polyester |
| Lining | Polyethylene Vinyl Acetate (PEVA) |
| Insulation | Polyethylene (PE) Foam |
Branding Options
| Screen Print | 180mm x 90mm |
| Colourflex Transfer | 180mm x 90mm |
| Faux Embroidery | 180mm x 90mm |
| DigiFlex Transfer | 180mm x 90mm |
| Embroidery | 80mm circle |
Additional Specifications
| Impact Aware Collection | This product is part of the Impact Aware collection because it is made with recycled materials |
| Plastic Free Packaging | This product has plastic free packaging |
| Capacity | 12L |
| Front Pocket Dimensions | W 26cm x H 15.5cm |
| Drink Bottle Holder | Yes |
| Care Label | Yes |
| Country of Origin | China |













