| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 10 | $22.97 | $229.7 |
| 25 | $22.39 | $559.75 |
| 50 | $21.96 | $1098.0 |
| 100 | $21.53 | $2153.0 |
| 250 | $21.11 | $5277.5 |
| 500 | $20.68 | $10340.0 |
Features
Spacious 25L duffle bag made from recycled ocean ripstop polyester with 210D RPET lining
Durable ripstop outer adds strength for everyday travel and gym use
Lightweight construction provides an accessible carry option
Substantial main compartment for clothing, towels or daily essentials
Additional pockets and sleeve for organisation
Recycled ocean plastic woven label
Materials
| Outer Shell | Recycled Ocean Plastic Polyester |
| Lining | RPET |
Branding Options
| Screen Print | 200mm x 90mm |
| Colourflex Transfer | 200mm x 90mm |
| Faux Embroidery | 200mm x 90mm |
| DigiFlex Transfer | 200mm x 90mm |
| Embroidery | 80mm circle |
Additional Specifications
| Impact Aware Collection | This product is part of the Impact Aware collection because it is made with natural materials |
| Plastic Free Packaging | This product has plastic free packaging |
| Capacity | 25L |
| Front Pocket Dimensions | W 43cm x H 21cm |
| Removable Shoulder Strap | Yes |
| Care Label | Yes |
| Country of Origin | China |









