| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 25 | $10.93 | $273.25 |
| 50 | $10.73 | $536.5 |
| 100 | $10.53 | $1053.0 |
| 250 | $10.33 | $2582.5 |
| 500 | $10.13 | $5065.0 |
| 1000 | $9.93 | $9930.0 |
Features
30L tote bag made from a polyester and cotton blend (60/40)
Soft cotton feel with the durability of polyester
Herringbone stripe adds a subtle texture and timeless character
Gusseted design for extra capacity and strength
Subtle woven label with Keepsake logo
Presentation: Keepsake branded hangtag
Materials
| Bag | Polyester (PES) Cotton Blend (60/40) |
| Handles | Cotton |
Branding Options
| Colourflex Transfer | 280mm x 220mm |
| Faux Embroidery | 280mm x 220mm |
| DigiFlex Transfer | 280mm x 220mm |
Additional Specifications
| Brand | Keepsake |
| Packaging | Includes Keepsake branded hangtag |
| Capacity | 30L |
| Fabric Weave | Herringbone |
| Care Label | Yes |
| Country of Origin | China |







