| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 10 | $28.79 | $287.9 |
| 25 | $28.28 | $707.0 |
| 50 | $27.76 | $1388.0 |
| 100 | $27.25 | $2725.0 |
| 250 | $26.73 | $6682.5 |
| 500 | $26.22 | $13110.0 |
Features
15L lightweight nylon backpack
Designed for everyday use and outdoor activities
Generous interior with handy compartments and external gear loops
Comfortable padded shoulder straps
Presentation: Frontier branded hangtag
Materials
| Outer | Nylon |
| Lining | Polyester (PES) |
| Webbing | Polyester (PES) |
Branding Options
| Colourflex Transfer | 100mm x 100mm |
| Faux Embroidery | 100mm x 100mm |
| DigiFlex Transfer | 100mm x 100mm |
| Embroidery | 80mm circle |
Additional Specifications
| Brand | Frontier |
| Capacity | 15L |
| Fits Laptop Size | Up to 16 Inches |
| Packaging | Includes Frontier branded hangtag |
| Care Label | Yes |
| Country of Origin | China |











