| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 50 | $5.18 | $259.0 |
| 100 | $5.08 | $508.0 |
| 250 | $4.98 | $1245.0 |
| 500 | $4.88 | $2440.0 |
| 1000 | $4.78 | $4780.0 |
| 2500 | $4.68 | $11700.0 |
Features
Medium-sized (approximately A5) notebook with 80 leaves (160 pages) of 70gsm lined recycled paper
Wiro bound with recycled kraft cardboard cover
Includes sticky notes and adhesive flags
Supplied with matching kraft pen
Materials
| Cover | Kraft |
| Pages | Recycled Paper |
| Sticky Notes | Offset Paper |
| Adhesive Flags | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Pen Barrel | Kraft Paper |
| Pen Clip | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Pen Tip | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Pen End Cap | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
Branding Options
| Pad Print | Notebook - 55mm x 55mm | Notebook - 65mm x 35mm |
| Screen Print | Notebook - 90mm x 160mm (one colour only) |
| Pad Print | Pen - Positions D & E - 55mm x 7mm |
| Rotary Screen Print | Pen - Position A - 60mm x 12mm | Pen - Position B - 45mm x 25mm |
| Direct Digital | Pen - Positions D & E - 90mm x 5mm |
Additional Specifications
| Cover Type | Soft |
| Size | Medium |
| Page Colour | White |
| Page Edges | Round |
| Binding Method | Wiro |
| Number of Leaves | Inner Pages - 80 | Large Adhesive Notes - 25 | Small Adhesive Notes - 25 per colour | Adhesive Flags - 25 per colour |
| Page Weight | Inner Pages - 70gsm |
| Pen Holder | Loop |
| Pen Included | Yes |
| Page Design | Lined |
| Country Of Origin | China |







