| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 10 | $20.61 | $206.1 |
| 25 | $19.09 | $477.25 |
| 50 | $18.75 | $937.5 |
| 100 | $18.41 | $1841.0 |
| 250 | $18.06 | $4515.0 |
| 500 | $17.72 | $8860.0 |
Features
Compact, rechargeable table lamp with recycled ABS casing
1200mAh battery (Type-C) provides up to 6 hours run time
Three light modes: warm white, soft white and cool white
Touch controls with adjustable brightness
Presentation: Natural gift box with product branding
Materials
| Casing | Recycled Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
Branding Options
| Pad Print | 32mm x 40mm x 35mm |
| Direct Digital | 40mm circle |
Additional Specifications
| Impact Aware Collection | This product is part of the Impact Aware collection because it is made with recycled materials. |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Input Power Type-C | DC 5V/1A |
| Light Modes | Cool White | Soft White | Warm White |
| Working Time | Up to 6 hours |
| Charging Time | 3 hours |
| Packaging | Printed kraft gift box included |
| Country of Origin | China |











