| Qty | Unit Price | Total |
|---|---|---|
| 2 | $149.15 | $298.3 |
| 4 | $147.58 | $590.32 |
| 8 | $145.23 | $1161.84 |
| 16 | $143.28 | $2292.48 |
| 32 | $141.32 | $4522.24 |
| 48 | $139.36 | $6689.28 |
Features
Collapsible, flat-folding wireless over-ear headphones
Up to 100 hours playback via Bluetooth or AUX cable
Rapid Charge function provides up to 8 hours use from a 10 minute charge
Built-in call and media controls
Personalised EQ and Stay-Aware control via the Skullcandy app
Presentation: Skullcandy packaging
Materials
| Headphones | Polycarbonate and Polyurethane (PU) leather |
Branding Options
| Pad Print | 35mm circle (both ear pieces) |
| Pad Print | Top - 60mm x 15mm |
Additional Specifications
| Headphone Type | Wireless Over-Ear |
| Connection Type | Bluetooth v5.3, 3.5mm AUX |
| Impedance | 32 ohms |
| Driver Diameter | 40mm |
| Frequency Response | 20Hz - 20kHz |
| Weight | 249g |















